ترویج سنت‌های غلط مهم‌ترین مانع ازدواج جوانان است

ترویج سنت‌های غلط مهم‌ترین مانع ازدواج جوانان است

مدیرکل ورزش و جوانان قزوین ترویج سنت‌های غلط را مهم‌ترین مانع ازدواج جوانان عنوان کرد.

محسن حق شناس در اختتامیه جشنواره همایش پیوندهای آسمانی که در حسینیه امامزاده حسین (ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه ازدواج آسان مطابق با نیازهای فطری انسان است، گفت: متأسفانه این امر مقدس به دلیل ترویج سنت و باورهای غلط تبدیل به یکی از مهم‌ترین مشکلات جوانان شده است.

وی با بیان اینکه ازدواج آسان، بهنگام و آگاهانه ازدواجی است که طبق توصیه‌های دین اسلام شکل گرفته است، اظهارکرد: هر فردی با بکارگیری این سه مؤلفه می‌تواند بیشتر موانع موجود در ازدواج را برطرف کند.

مدیرکل ورزش و جوانان قزوین با بیان اینکه ازدواج یکی از موضوع‌های آسان در دین اسلام است، ادامه داد: با عمل به دین می‌توان این امر مقدس را به راحتی در بین جوانان جامعه ترویج داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین بیان کرد: ازدواج در دین طوری پایه‌ریزی شده که قشرهای مختلف جامعه در هر وضعی از شرایط اقتصادی قرار دارند می‌توانند خیلی راحت به این مهم دست یابند.

حق شناس با بیان اینکه اکنون توجه به تشریفات ازدواج موضوع پیوند زناشویی را زیر سؤال برده است، افزود: با کاهش این تشریفات می‌توان آسان‌تر این پیوندها را در بین جوانان برپا کرد.

وی ترویج سنت‌های غلط در ازدواج را از مهم‌ترین مشکلات موانع ازدواج در بین جوانان عنوان و بیان کرد: با از بین بردن این سنت‌ها و جایگزین کردن سنت‌های درست اسلامی و دینی در بین مردم می‌توان این امر مقدس را در جامعه ترویج داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین در پایان از مسوولان و فعالانی که در امر ازدواج آسان در بین جوانان تلاش می‌کنند، تقدیر و تشکر کرد.


ایسنا

تعداد بازید: 1592     تاریخ ثبت: 1392/08/01

پیشنهاد ما به شما