این مطلب را فقط زنان متأهل بخوانند!

این مطلب را فقط زنان متأهل بخوانند! دکتر منیژه شهبازخان می نویسد: قطعاً هنوز عاشق هم هستید! اما شاید کافی نیست. برای اینکه همسرتان به یک رابطه پنهانی وارد شود، نه تنها عشق میان شما، بلکه وجود فرزندان با داشتن یک زندگی به ظاهر آرام هم کافی نیست.

ماجرای خیانت از روزی که همسرتان با نفر سومی صحبت می کند، آغاز نمی شود. سابقه این اتفاق به ماه ها و حتی سال ها قبل از آشنایی او با زن دیگری بر می گردد. به روزهایی که بی توجه به خطری که پشت در خانه تان کمین کرده، تنها با خیال اینکه همدیگر را دوست دارید به ریزه کاری های ارتباط تان بی توجهی می کردید. اگر می خواهید با این ریزه کاری ها آشنا شوید. این صفحه را با دقت بخوانید و توصیه هایمان را هر روز در خانه تمرین کنید.

تو یک فرشته نیستی
گرچه حفظ یک رابطه زناشویی سخت ترین نوع حفظ یک رابطه است اما باید بدانیم در هر رابطه ای از هر نوع و هر شکل هر فرد فقط می تواند خود را تغییر دهد نه هیچ کس دیگر را. پس به جای کنترل کردن همسرتان و بازی کردن نقش کارآگاه، صادقانه و دور از تعصب به چالش ها و مشکلات زندگی مشترک خود نگاه کنید. برای شروع بهتر است نگاهی به رفتارها و باورهای خود بیندازید. سهم شما از فاصله ای که میان شما و همسرتان ایجاد شده چقدر است؟ بهتر است تصویر فرشته مانندی که از خودتان ساخته اید را پاک کنید و با پذیرفتن اشتباهات تان برای برطرف کردن شان تلاش کنید.

خسته نشوید
ایمن کردن زندگی مشترک، کار یک روز و ۲ روز نیست. ساختن روابط مطلوب نیازمند تلاش مداوم است. گرچه میزان همخوانی و شباهت شما و همسرتان تاثیر مثبت زیادی در دوام یک ارتباط موفق دارد اما آنچه در ایجاد و حفظ رابطه زناشویی اهمیت بیشتری دارد، برخورد مناسب با ناسازگاری ها و ناهماهنگی هاست. به عبارت دیگر آنچه موجب شکست در رابطه می شود تفاوت های شما نیست بلکه نوع نگاه تان به تفاوت هاست، پس مراقب خطرساز شدن نگاه تان باشید.

عادی نشوید
یکی از بهترین راه های دستیابی به صمیمیت و نزدیکی در رابطه زناشویی خلاقیت و جستجوی راه های تازه است. پختن یک غذای جدید و متفاوت با کمک همان موادی که می دانید همسرتان از خوردن شان لذت می برد، تماشای یک فیلم خوب در آخر هفته، خرید و یک تفریح تازه برای خلق چند ساعت متفاوت و وقت گذراندن با هم یا حتی ایجاد تنوع و تغییر در ظاهرتان همه راه های به ظاهر ساده اما تاثیرگذاری هستند که کسالت را از زندگی شما دور می کنند. وارد شدن به خانه ای که همیشه یک شکل است، خوردن غذاهایی که همیشه یک طعم می دهند و دیدن فردی که هیچ وقت به ظاهرش نمی رسد حتی اگر در روزهای اول ایجاد مشکل نکند به مرور خسته کننده و عادی می شود و بیش از حد عادی شدن همان اتفاقی است که می تواند زندگی مشترک تان را به خطر بیندازد.

صمیمی شوید
مهمترین انگیزه زن و مردی که به سوی روابط فرازناشویی کشیده می شوند، تجربه مجدد صمیمیت فردی و جنسی است چرا که در چنین رابطه ای هیچ یک از طرفین به عیب جویی، سرزنش و تهدید یکدیگر نمی پردازند. پس صمیمیت و دوستی را جایگزین رفتارهای مبتنی بر کنترل گری مانند سرزنش، تنبیه و... کنید.

قدرشناس باشید
بد نیست بدانید در میان تمامی دلایلی که ممکن است همسرتان را از شما ناراضی کند، ۵۴ درصد موارد به قدرنشناس بودن همسرشان اشاره می کنند. آمارها نشان می دهد که ۱۲ درصد پرخاشگری همسر و ۱۱ درصد نبود شرایط لازم برای بحث در مورد عواطف و احساسات واقعی را دلیل جدایی عاطفی می دانند. فقدان ارزش ها و علایق مشترک هم در این میان در مراتب بعد قرار دارد. این آمارها نشان می دهد که مهمترین تفاوت فرد سوم نسبت به شما، رفتار اوست که سبب می شود همسرتان احساس کند خواستنی تر و دوست داشتنی تر است، پس تا دیر نشده، خودتان این حس را در او ایجاد کنید.
مثبت ها را ببینید.

همسرانی که ویژگی های مثبت یکدیگر را به خاطر می سپارند و نکات منفی یکدیگر را به کل شخصیت هم نسبت نمی دهند و تلاش بیشتری برای تغییر نقاط ضعف خود می کنند، به احتمال بسیار کمی با این بحران روبرو می شوند. محرمانه نگه داشتن رازها و ناتوانی های همسر از نشانه های ارتباط موفق است.


شبکه خبر

تعداد بازید: 2167     تاریخ ثبت: 1392/08/03

پیشنهاد ما به شما